Sukces TMT Ventures`08 Warsaw

Aktualności

Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie i MCI Management oraz New Europe Events zorganizowały w dniu 27 lutego br. konferencję poświęconą ekspansji spółek technologicznych z Europy Środkowej na rynek europejski i globalny. W ramach konferencji odbył się również ekspresowy konkurs dla przedsiębiorców z branży nowych technologii i ich projektów.

Tematem przewodnim konferencji TMT.Ventures’08 Warsaw było niesłabnące zainteresowanie inwestorów przedsięwzięciami technologicznymi, a w szczególności z nurtu Web 2.0. Do udziału w tym wyjątkowym spotkaniu organizatorzy zaprosili ambitnych polskich przedsiębiorców i entuzjastów nowych technologii, menedżerów firm technologiczny inwestorów. W konferencji wzięli udział również przedstawiciele działających w Polsce funduszy venture capital i private equity, takich jak Intel Capital, MCI Management czy 3TS Capital Partners.

Na zaproszenie New Europe Events do Warszawy przyjechali również Goście Specjalni reprezentujący znane fundusze inwestujące na całym świecie, m.in. Reshma Sohoni zarządzająca Seedcamp, czyli organizacją wspierającą przedsiębiorców w całej Europie. Reshma poprowadzi podczas konferencji specjalną sesję poświęconą rozwijaniu projektów technologicznych na skalę globalną.

W ramach Seedcamp współpracujemy ze znanymi inwestorami np. Index Ventures, DFJ Esprit, Balderton Capital, Atlas Venture, Eden Ventures. Łączy nas przekonanie, że w Europie można znaleźć wszelkie składniki niezbędne do budowania spółek technologicznych światowego formatu: kapitał, utalentowanych ludzi i wzory do naśladowania. Seedcamp to wydarzenia, w ramach których najbardziej kreatywni i dynamiczni przedsiębiorcy mogą spotykać się i wspierać. W lutym 2008 Seedcamp odbędzie się w Polsce, bo nie ma w Europie Centralnej bardziej centralnego miejsca na tego typu spotkanie – powiedziała Reshma Sohoni.

Jedną z atrakcji konferencji był konkurs dla przedsiębiorców z branży nowych technologii pod hasłem “7 minut”. Po krótkiej fazie eliminacji 6 niezwykle pomysłowych i przedsiębiorczych ludzi miało szansę przyspieszyć bieg wydarzeń i wejść na orbitę zainteresowania aniołów biznesu, inwestorów venture capital i seed capital. “7 minut” to dla przedsiębiorców niezwykła okazja, aby zdobyć uznanie światowej klasy inwestorów i managerów z branży nowych technologii, a przy okazji mediów i komentatorów w blogosferze. To jednocześnie test na dojrzałość projektów i odwagę przedsiębiorców, którzy będą musieli poskromić nerwy i tremę, a potem stanąć oko w oko z bardzo wymagającą widownią, jury i równie ambitną konkurencją. Finałowe prezentacje podczas konferencji TMT.Ventures’08 Warsaw trwały po 7 minut, a każda została od razu skomentowana i oceniona przez Jury. Oceniane były nie tylko projekty, ale także pewność siebie, argumenty i postawa występujących przedsiębiorców. Konkurs jest otwarty dla istniejących (nawet w fazie działającego prototypu) technologii lub aplikacji. Projekty mogą pochodzić z takich segmentów rynku TMT jak: usługi i portale internetowe lub mobilne, aplikacje i technologie e-commerce, innowacje ze świata multimediów, integracja świata off-line z on-line np. geolokalizacja, nawigacja, innnowacje z nurtu Web 2.0, ciekawe i innowacyjne urządzenia elektroniczne.